+371 63027467  6vsk@izglitiba.jelgava.lv

Mūsdienīga, sadarbībai atvērta skola
previous arrow
next arrow
Slider

Sociālais pedagogs: Marina Kostjukova

Darba laiks:    Pirmdiena:   no  9.00 līdz 15.00

Otrdiena:   no 9.00 līdz 15.00

Trešdiena:  no 9.00 līdz 15.00

Ceturdiena: no 9.00 līdz 15.00

Piektdiena:  no 9.00 līdz 15.00

Lai bērns kļūtu par labu cilvēku, viņš jāaudzina. Lai kļūtu par gudru cilvēku, jāattīsta viņa prāts, jāmāca domāt. Vienkāršoti domāšanu varētu salīdzināt ar celtniecību: lai uzceltu namu, iepriekš jāsagatavo materiāli un jāiemācās būvēt.

Skola ir vieta, kur mūsu bērni pavada ļoti lielu un būtisku savas dzīves daļu. Mācību iestāde ir sarežģīta sistēma, kuras labklājība ir atkarīga no katra, t.i. bērnu, pedagogu un vecāku saliedētas sadarbības.

Mūsu ikdienas dzīve sastāv no daudz dažādiem notikumiem. Tie varbūt gan patīkami, gan mazāk patīkami, gan pavisam nepatīkami. Katrs no mums uz šiem notikumiem reaģē citādāk, bet visos gadījumos notikumi rada stresu vai spriedzi.

Ko dara skolas sociālais pedagogs?

  • Atbalsta skolēnu, pedagogu, ģimeni problēmsituācijās, palīdz rast to risinājumu, palīdz iegūt pozitīvu pašnovērtējumu, apgūt sadzīves prasmes un iemaņas.
  • Sekmē audzēkņu komunikācijas prasmes, prasmes risināt konfliktus, argumentējot savu viedokli un respektējot citu domas, palīdz veidot savstarpējās attiecības ar vienaudžiem, pedagogiem, ģimenes locekļiem un sabiedrību.
  • Sniedz informāciju vecākiem par viņu bērnu izturēšanos un sasniegumiem skolā, rosina vecākus vairāk iesaistīties skolas dzīvē.
  • Nodrošina konsultācijas vecākiem, lai palīdzētu izprast skolēna izturēšanās un pielāgošanās problēmu iemeslus, sniedz palīdzību bērniem un pieaugušajiem viņu saskarsmē.
  • Skolēniem pie skolas sociālā pedagoga būtu jānāk, kad ir pazīmes, kas liecina par sociālām vai emocionālām grūtībām, kas traucē viņiem dzīvot un mācīties skolā.

Tomēr sociālā pedagoga pamatuzdevums – palīdzēt skolēnam maksimāli sasniegt izglītības mērķus un attīstīt sevi par sabiedrībā dzīvotspējīgu cilvēku – ir nemainīgs.

 

Noderīgas vietnes:

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas mājas lapa

Jelgavas sociālā dienesta sniegtie pakalpojumi

 

Stundu saraksts
Mūsu skolas vērtības
Seko mums Facebook
Facebook Pagelike Widget
E- klase
Jelgava.lv
Jelgavas pilsētas mājas lapa www.jelgava.lv